Wiceminister Marczuk wspiera bialskich kandydatów

Wiceminister Marczuk wspiera bialskich kandydatów

BIAŁA PODLASKA Bartosz Marczuk, wiceminister polityki społecznej i pracy, przybył do Białej Podlaskiej na otwarcie filii miejskiego żłobka. Potem poszedł na konferencję przed Środowiskowym Domem Samopomocy przy ul. Brzeskiej, by rozmawiać o polityce senioralnej.

W obecności wiceministra prezydent wymienił wszystkie programy rządowe, z których korzysta Biała Podlaska (w tym m.in. 500 plus, z którego korzysta w mieście 5 tysięcy rodzin). Z kolei Bartosz Marczuk zapowiedział wprowadzenie solidarnościowego funduszu osób niepełnosprawnych. – Od listopada będzie podwyżka zasiłku pielęgnacyjnego, zasiłek dla opiekuna zostanie również podniesiony o 10 procent – dodał. Ciekawostką jest także zwiększenie dotacji na jedno nowo utworzone w żłobku miejsce. Obecnie jest to 20 tys. zł, a w przyszłym rok podniesione będzie do 30 tys. zł.

Podczas konferencji oficjalnie swój start w wyborach samorządowych potwierdził Kamil Paszkowski. Obecny radny PiS, dyrektor biura senatora Grzegorza Biereckiego i posła Janusza Szewczaka, ubiegać się będzie o fotel wójta gminy Biała Podlaska. W jednym z wywiadów udzielonych lokalnej telewizji, zapytany o to, skąd pomysł na kandydowanie, skoro jest miejskim radnym, odpowiedział, że ma rodzinę w Ciciborze, a jako dyrektor biura spotykał się z problemami także mieszkańców gminy. Podczas konferencji przy ŚDS zaznaczył, że chciałby, aby w gminie powstał żłobek, a realne jest to w związku z planowanym na kolejny rok rządowym wsparciem tego typu inicjatyw.

Więcej informacji w cyklu "Wyborczym tropem" opublikowanym w papierowym wydaniu tygodnika nr 29 oraz na eprasa.pl

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: