Wiadukt rozładuje korki w Międzyrzecu

Wiadukt rozładuje korki w Międzyrzecu

MIĘDZYRZEC PODLASKI Miasto pozyskało aż 19 milionów złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład. Te pieniądze zostaną przeznaczone na budowę wiaduktu drogowego wraz z infrastrukturą nad linią kolejową Warszawa-Terespol.

Inwestycja jest pierwszym etapem budowy wschodniej obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego w drodze wojewódzkiej nr 813 Międzyrzec Podlaski-Parczew-Ostrów Lubelski-Łęczna. To krok milowy w kierunku rozwiązania problemów w ruchu i korków na przejeździe kolejowym w ul. Partyzantów, które powoduje stale zwiększający się ruch kolejowy. Linia kolejowa E20 przecina miasto na dwie części, a droga przez przejazd jest jedyną, która je łączy.

Przez zwiększony ruch pociągów bardzo często zamykają się szlabany. Utrudnia to przedostanie się służb ratunkowych do części miasta i gminy zlokalizowanej na południe od torów kolejowych. Strażacy i ratownicy medyczni tracą z powodu zamkniętych rogatek cenny czas w dotarciu do pacjenta, wypadku czy pożaru. Narzekają też kierowcy, którzy w drodze do pracy czy szkoły muszą czekać w długich korkach, aż przejadą przez tory. Budowa wiaduktu wreszcie rozwiąże ten problem. (…)

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” na: eprasa.pl

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: