Wesprzyjmy rodzinę Dawida

Wesprzyjmy rodzinę Dawida
fot. archiwum rodziny

BIAŁA PODLASKA „Pomóżmy rodzinie Dawida. Dobro zawsze wraca!” – pod tym hasłem zorganizowany zostanie koncert charytatywny na rzecz rodziny zmarłego niedawno akordeonisty teatru obrzędowego Czeladońka.

Impreza odbędzie się 3 października w bialskim amfiteatrze. Wejściówka ma kosztować 20 zł, a dzieci do lat 8 wejdą bezpłatnie. Zebrane pieniądze zostaną przekazane dla żony i dzieci Dawida Głackiego z gminy Łomazy. Jest im ciężko nie tylko z powodu utraty najbliższej osoby, ale również znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Dawid Głacki był członkiem-akordeonistą Teatru Obrzędowego Czeladońka im. Kazimierza Kusznierów. Występował także z Kapelą Podlasiacy, działającą przy Bialskim Centrum Kultury. Ponadto z Danielem Potykanowiczem grał na weselach.

– Dawid znany był jako kochający mąż, ojciec, syn i brat, przyjaciel wielu ludzi i rodzin. Był człowiekiem zdolnym, energicznym, empatycznym, kochającym życie i ludzi, pomysłowym, zawsze pomocnym, otwartym na ludzi i nowe znajomości. Ponadto był duszą towarzystwa, potrafił swoją radością, muzyką i śpiewem porwać do tańca i śpiewu ludzi nie tylko z teatru w trakcie występów, ale również widownię. Jego muzykalność i radość udzielała się wszystkim, którzy go spotkali – wspominają go dziś przyjaciele z Czeladońki.

Mężczyzna zmarł 17 lipca w wieku 28 lat. Do końca był aktywny, pomagał ocalić tradycję teatru z Lubenki, którego był ważną częścią i który istnieje już 40 lat i – jak podkreślają jego aktorzy i sympatycy – stanowi jedną wielką rodzinę. – Dlatego tragedia, która dotknęła jego najbliższych, nie jest nam obojętna. Chcemy pomóc rodzinie przynajmniej finansowo – przekonują.

Organizatorami koncertu są Teatr Obrzędowy Czeladońka oraz Niwa Łomazy, a partnerami Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach i Bialskie Centrum Kultury. Podczas wydarzenia wystąpią: Teatr Obrzędowy Czeladońka im. Kazimierza Kusznierów, Zespół Śpiewaczy Luteńka, Oliwia Spychel, Teatr Słowa, Kapela Podlasiacy, DJ Daniel, wokalista zespołu Sto% Piotr Nagiel, Hot AiR, Wojciech Cugowski i Kardamon.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: