Wernisaż "Moje galaktyki" Sylwii Kalinowskiej

Wernisaż "Moje galaktyki" Sylwii Kalinowskiej

W najbliższych dniach będzie istniała możliwość obejrzenia prac autorstwa Sylwii Kalinowskiej. Wydarzenie nosi tytuł „Moje galaktyki”. Obrazy można zobaczyć w dniach 23 kwietnia-14 maja.

Dzieła artystki zostaną udostępnione w formie online. Wernisaż odbędzie się 23 kwietnia o godzinie 18.00. Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim.

Sylwia Kalinowska pochodzi z Janowa Podlaskiego. Ukończyła historię sztuki na Collegium Civitas oraz grafikę na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Na co dzień zajmuje się tworzeniem okładek do książek, malowaniem portretów oraz krajobrazów (m.in. łąk). W swojej twórczości inspiruje się głównie zmysłowością oraz cechami kobiecymi.

Moja sztuka jest emocjonalna, toteż wszystko, co mnie dotyka, znajduje wyraz w obrazach. Zdarzają się tam diaboliczne przełomy, pełne uniesień i ekspresji. Emocje dają też o sobie znać podczas malowania portretów różnych ludzi, a zwłaszcza kobiet spotykanych na artystycznej drodze. Imponują mi kobiety odważne i zdecydowane – mówiła o sobie artystka podczas rozmowy z Istwanem Grabowskim dla Podlasianina.

Próbkę twórczości Sylwii Kalinowskiej można zobaczyć na jej stronie: https://sklep.kalinowska.pl/

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: