W Światowy Dzień Wody uchodźcy z Ukrainy odwiedzili Wod-Kan

W Światowy Dzień Wody uchodźcy z Ukrainy odwiedzili Wod-Kan
fot. J. Dragan

BIAŁA PODLASKA 22 marca na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody.Z tej okazji siedzibę Bialskich Wodociągów i Kanalizacji odwiedziła grupa uchodźców wraz z opiekunami, którzy spędzają czas w bialskim Multicentrum. Na miejscu zwiedzili stację uzdatniania wody i dowiedzieli się jak jest ona ważna.

 

Światowy Dzień Wody został ustanowiony rezolucją z 22 grudnia 1992 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w ramach Agendy 21, w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro (Brazylia). Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.

Woda jest niezbędna do utrzymania życia i musi być dostępna w zadawalającej ilości dla wszystkich konsumentów. Zawsze należy podejmować wszelkie dostępne środki i starania w celu uzyskania możliwie najlepszej jakość wody.

Ochrona źródeł wody oraz zabezpieczenie systemu zaopatrzenia w wodę przed zanieczyszczeniem stanowi podstawową linię ochrony jakości wody.

Pogorszenie jakości wody pitnej może nastąpić w skutek zanieczyszczenia mikrobiologicznego lub może być spowodowane toksycznymi związkami chemicznymi. Zanieczyszczenia chemiczne zwykle nie powodują ostrych skutków zdrowotnych i sytuują je niżej w kategoriach ważności w stosunku do zanieczyszczeń mikrobiologicznych.

Dane: www.gov.pl.

Więcej w wydaniu papierowym „Podlasianina” i na www.eprasa.pl.

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy