W środę rusza Rowerowa Rywalizacja Miast

W środę rusza Rowerowa Rywalizacja Miast
fot. J. Dragan

BIAŁA PODLASKA Już 1 czerwca rozpocznie się walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Biała Podlaska po dwóch latach rywalizacji i zajmowaniu drugiego miejsca, powalczy tym razem o zwycięstwo. Każdy może się przyczynić do tego wyniku. Podpowiadamy, w jaki sposób.

Rowerowa Rywalizacja Miast rozpocznie się o północy z 31 maja na 1 czerwca. Wtedy miłośnicy dwóch kółek spotkają się na placu Wolności i przejadą pierwsze kilometry dla Białej Podlaskiej. Czy od razu uda się wskoczyć na 1. miejsce? Aby tak było, wszyscy chętni cykliści przede wszystkim powinni zainstalować bezpłatną aplikację „Aktywne miasta” i włączać ją za każdym razem, gdy wsiadają na rower. Czy to jadąc do pracy, czy po prostu przemieszczając się po mieście i regionie rekreacyjnie.

Także 1 czerwca, tym razem o godz. 16, rozpocznie się Rowerowy Dzień Dziecka. Mali i duzi rowerzyści spotkają się tego dnia w parku Radziwiłłowskim. Nie zabraknie animacji dla najmłodszych oraz gadżetów dla cyklistów. A o godz. 17 wyruszą oni w pierwszy rajd rowerowy, na który zaprasza prezydent miasta Michał Litwiniuk. 15-kilometrowa trasa wieść będzie bialskimi ulicami.

Walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski potrwa przez cały czerwiec. Ten miesiąc upłynie zatem pod znakiem aktywności ruchowej, a wśród zaplanowanych wydarzeń jest m.in. rajd rowerowy im. J.K. Kraszewskiego do Romanowa, który odbędzie się 19 czerwca. Będą też rajdy organizowane przez klub TKKF Krzna. Więcej szczegółów podamy wkrótce.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: