W sierpniu skończą dojazdy do tunelu?

W sierpniu skończą dojazdy do tunelu?
fot. Magdalena Zając

BIAŁA PODLASKA Mieszkańcy miasta zastanawiają się, kiedy zostaną zakończone prace przy budowie dojazdów do tunelu na Witoroskiej. Na sesji Rady Miasta 5 maja pytali też o to miejscy radni.

Budowa dojazdów do tunelu trwa, poziom prac jest już mocno zaawansowany. Obecnie kierowcy jeżdżą drogą zastępczą zorganizowaną jako objazd, by nie obciążać drugiego przejazdu kolejowego, przy ul. Łomaskiej. Jednak mieszkańcy oraz radni zastanawiają się, dlaczego roboty trwają tak długo.

– Przetarg był ogłoszony 28 lutego 2019 r., a termin wykonania był na 30 października 2020 r. Gdy rozmawiamy z PKP, mówią, że to wina miasta, gdy pytamy miasto, mówią, że to PKP. Kiedy to będzie wykonane? Czy będziemy musieli za coś dodatkowo zapłacić? Bo to, że jest poślizg, widzimy gołym okiem – zwrócił uwagę radny Henryk Grodecki (Zjednoczona Prawica).

W odpowiedzi prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk przyznał, że jest to bardzo złożona inwestycja. – Jest realizowana w dwóch częściach. Za jedną odpowiadamy my, za drugą PKP PLK. Swoją część inwestycji, czyli układy dojazdowe do tunelu, właśnie realizujemy. Przetarg rozstrzygnęliśmy w kwietniu z wykonawcą, który do dziś prowadzi prace. Nie mógł on wcześniej przystąpić do robót, bo muszą być one realizowane w korelacji z PKP. Wykonawcy części kolejowej musieli poprawiać niedociągnięcia projektowe – poinformował na sesji Litwiniuk.

Więcej w papierowym wydaniu z 11 maja i na www.e-prasa.pl

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy