W Roskoszy posadzono Dąb Niepodległości. W województwie będzie rosło ponad 500 takich drzew

W Roskoszy posadzono Dąb Niepodległości. W województwie będzie rosło ponad 500 takich drzew

Sadzenie „dębów niepodległości” to wspólna akcja zainicjowana przez wojewodę lubelskiego Przemysława Czarnka, kuratora oświaty Teresę Misiuk oraz dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Jerzego Sądla. W różnych miejscach województwa lubelskiego  będzie posadzonych ponad 500 drzew.

8 maja w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy młodzież, wspólnie z zaproszonymi gośćmi posadziła „dąb niepodległości”.

Uroczyste sadzenie drzew nawiązuje do tradycji, kiedy to w latach 1918-1928 społeczeństwo polskie wspólnie z leśnikami sadziło dęby na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dąb jest potężnym drzewem, które symbolizuje siłę i długowieczność a jednocześnie przez to, że posiada solidne korzenie i koronę jest miejscem gdzie człowiek może się schronić.

W uroczystości w Roskoszy uczestniczyli m.in. dyrektor filii Kuratorium Oświaty Małgorzata Kiec, przewodniczący Rady Miasta Dariusz Litwiniuk,  naczelnicy UM Bogumiła Zieńczuk i Sławomir Denisiuk, dyrektor biura senatora Grzegorza Biereckiego Kamil Paszkowski. Sadzonkę dębu ufundował i przywiózł nadleśniczy Tomasz Bylina.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

  1. A kto będzie go podlewał?