W Platerce wiedzą, jak ważna jest woda

W Platerce wiedzą, jak ważna jest woda

BIAŁA PODLASKA W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 podsumowano konkursy organizowano z okazji Dnia Wody. W szkole podjęto też liczne inicjatywy uświadamiające uczniów, jak ważna i zdrowa jest woda.

Rozstrzygnięcie konkursów i podsumowanie działań podejmowanych przez szkołę w ramach Dnia Wody odbyło się 10 czerwca. Małgorzata Kapela, jedna z organizatorek akcji, podkreśla, że uczniowie brali udział w quizach, oglądali filmy i uczyli się o tym, jak ważna jest woda w życiu człowieka, jakie niesie korzyści dla zdrowia i jak ją oszczędzać.

Na koniec podsumowano te akcje. Goszczący w szkole prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk podkreślił, że za dostarczanie mieszkańcom świetnej jakości wody odpowiada bialska spółka Wod-Kan. Przypomniał też, że od momentu, gdy został prezydentem, zrezygnował z wody w plastikowych butelkach, pijąc wraz z pracownikami Urzędu Miasta oraz gośćmi bialską kranówkę. Wraz z prezes Wod-Kan Agnieszką Baczyńską zachęcili uczniów do proekologicznych działań, instalując w szkole specjalny kran, z którego można nalać wody np. do własnej butelki lub bidonu. (…)

Cały artykuł do przeczytania w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” nr 24 na: eprasa.pl

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: