W parku trenowali z Mikołajem

W parku trenowali z Mikołajem

BIAŁA PODLASKA Piąty rok z rzędu Klub Biegacza Biała Biega wraz z Zakładem Fizjoterapii Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej zmobilizowali miłośników ruchu na świeżym powietrzu, by w sobotę 5 grudnia przybyli z elementami stroju św. Mikołaja do parku Radziwiłłowskiego. W warunkach pandemii Bieg Mikołajów zastąpiono Treningiem z Mikołajem, w którego wcielił się Dariusz Trębicki, prezes KB Biała Biega.

Do parku niektórzy, jak Maliszewscy czy Pajdoszowie, przybyli całymi rodzinami, pierwsi z nich nawet z wózkiem. U niektórych obowiązkową maseczkę stanowiła mikołajowa broda, ale urodziwe sportsmenki wolały nie zakrywać swoich twarzy i dzięki temu widać było, że królował na nich uśmiech. Nawet wtedy, kiedy ciepłe ubrania ograniczały ruchy.

Trening rozpoczął bieg parkowymi alejkami, po zakończeniu którego Mikołaj zafundował wszystkim sporą dawkę ćwiczeń. Dominowały skłony, skręty tułowia i podskoki, z których najefektowniejszy uwieczniliśmy na jednym z publikowanych zdjęć. Każdy z uczestników otrzymał od organizatorów snickersowego batona.

Impreza miała charakter charytatywny, gdyż wpisowe stanowiły przyniesione do parku i gromadzone w dużym pudle upominki dla dzieci (artykuły papiernicze, słodycze, zabawki, gry itp.). Do sobotnich dołączą te, które zostaną zebrane do najbliższego piątku na terenie PSW, gdzie – jak informuje Joanna Baj-Korpak, kierownik Zakładu Fizjoterapii – przy portierniach będą wystawione pudełka do zbiórki darów.

Upominki trafią w tym roku do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu. Przypominamy, że w poprzednich edycjach Mikołaje wsparli świetlicę socjoterapeutyczną Dziupla, Stowarzyszenie Wspólny Świat, Dom Dziecka w Komarnie i Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej.

Artykuł można przeczytać również w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina”

Roman Laszuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: