W najnowszym wydaniu tygodnika [NR 39]

W najnowszym wydaniu tygodnika [NR 39]

Co ważnego wydarzyło się w minionym tygodniu?

 • - Czy powstanie stadionu jest zagrożone? Coraz więcej niejasności pojawia się w sprawie budowy miejskiego stadionu. Inwestycja ruszyła, ale póki co robota stoi. Prezydent poinformował, że wykonawca ma już cztery miesiące opóźnienia. Co dalej z tą inwestycją?
 • - Sąd zatrzymał Karuzelę? Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie uchylił decyzję prezydenta miasta Dariusza Stefaniuka o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę Galerii Karuzela przy ul. Łomaskiej. Robotnicy opuścili plac budowy.
 • - Stylowa bez alkoholu! Dwie bialskie firmy straciły koncesje na alkohol, a o nieprzyznaniu ich na kolejne lata dowiedziały się kilka dni przed upływem ważności. Co z rezerwacjami na sylwestra, imprezy karnawałowe i inne? Czy trzeba będzie zwolnić ludzi?
 • - Dzieci Podlasia wizytówką Międzyrzeca Tańczą i śpiewają od 35 lat. Zespół Pieśni i Tańca Ludowego Dzieci Podlasia z Międzyrzeca Podlaskiego świętuje w tym roku kolejny ważny jubileusz.
 • - Sąsiedzki spór nie ma końca Nie widać końca sporu mieszkańców ulicy Amelin w Rakowiskach z wójtem oraz deweloperem, który niedaleko buduje osiedle domów jednorodzinnych. Chodzi o drogę, którą mieszkańcy sami sobie wybudowali, a teraz, gdy została zniszczona przez ciężkie maszyny jeżdżące na place budów nieco dalej, chcą, aby gmina ją wyremontowała. Na to się jednak nie zanosi.
 • - PiS-u nie za wiele we władzach komisji Radni miejscy wybrali 30 listopada szefów komisji stałych w Radzie Miasta. Niemal wszystkie stanowiska objęli członkowie Koalicji Obywatelskiej i Białej Samorządowej.
 • - Posłowie chcą ujawnienia audytu stadniny Ujawnienia wyników audytu oraz dostępu do informacji dotyczących warunków dzierżawy i sprzedaży koni żąda od prezesa janowskiej stadniny Platforma Obywatelska. Powodem jest pismo, które zarząd spółki przedstawił Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa, mówiące rzekomo o tym, że stadninie grozi utrata płynności finansowej. Doniesieniom o kłopotach słynnej w całym świecie hodowli koni arabskich zaprzecza prezes. I zasłaniając się tajemnicą handlową spółki, odmawia posłankom dostępu do dokumentów.
 • - Nie wyobrażam sobie życia bez robienia zdjęć [REPORTAŻ]
 • - Będzie krótsza kolejka na rezonans [ WYWIAD] Rozmowa o zarządzaniu największym zakładem pracy w mieście, planowanych inwestycjach i zmianach polepszających jakość leczenia pacjentów, z Dariuszem Oleńskim, dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Czytaj więcej w tygodniku Podlasiak!

Dodaj komentarz

Komentarze

  Brak komentarzy

Zobacz także: