W najnowszym wydaniu tygodnika [NR 29]

W najnowszym wydaniu tygodnika [NR 29]

O czym przeczytacie w najnowszym wydaniu tygodnika "Podlasiak"?

- Zadyma z odszkodowaniami za suszę: Od 14 września rolnicy mogą składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o wypłatę odszkodowań za suszę. Termin na spełnienie formalności jest krótki, bo tylko do tego piątku 28 września. Problem w tym, że wielu z nich, zwłaszcza hodowców bydła, trzody chlewnej czy drobiu, zastanawia się, czy jakiekolwiek dofinansowanie otrzyma. Ich wnioski wróciły od wojewody, ale bez podpisu.

 

- Kukiz składa zawiadomienie: Do ostatniej chwili trzymana była w tajemnicy informacja o tym, jaki kształt będą miały listy Kukiz15. Odpowiedzialny za ich utworzenie Sławomir Suszczyński jeszcze w dniu zamknięcia list (17 września) informował o tym, że ugrupowanie wystawi kandydatów do Rady Miasta oraz kandydata na prezydenta.

- Minister wspiera kandydatów Bartosz Marczuk, wiceminister polityki społecznej i pracy, przybył do Białej Podlaskiej na otwarcie filii miejskiego żłobka. Potem poszedł na konferencję przed Środowiskowym Domem Samopomocy przy ul. Brzeskiej, by rozmawiać o polityce senioralnej. Wizyt członków rządu wspierających prezydenta było zresztą w minionym tygodniu więcej - o tym przeczytacie w naszej relacji "Wyborczym tropem".

- Sadzili lasy, by zarobić na sprzęt strażacki: OSP Dobryń Duży ma już 90 lat!

- Wywiad tygodnia: Pokazujemy kłamstwa władzy: Rozmowa z Bogusławem Broniewiczem, przedsiębiorcą, prezesem stowarzyszenia Biała Samorządowa i kandydatem na prezydenta miasta Biała Podlaska

- Co by tu jeszcze stworzyć? Barbara Chwesiuk – pragmatyczka z romantycznym usposobieniem

- Reportaż: Droga do Santiago i na koniec ziemi: Kiedy komplikuje się nasze życie, często bezradnie rozkładamy ręce, załamujemy się. A czasem jest to moment, by ruszyć nową drogą i spełniać marzenia. Właśnie w takim momencie swojego życia bialczanka Katarzyna Lewczuk wyruszyła w samotną podróż do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: