W lipcu będzie tomograf w Międzyrzecu

W lipcu będzie tomograf w Międzyrzecu

MIĘDZYRZEC PODLASKI Coraz bliżej do uruchomienia w SPZOZ specjalistycznej pracowni tomografu komputerowego. Dyrekcja podpisała umowę z wykonawcą na dostosowanie pomieszczeń do montażu sprzętu. Pierwsi pacjenci skorzystają z oferty już w lipcu.

Międzyrzecki szpital jest jedną z dwóch placówek w województwie lubelskim, które nie posiadają tomografu. Stąd dyrekcja, jak i władze powiatu usilnie zabiegały o to, aby mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego i jego okolic mogli korzystać z tego sprzętu na miejscu.

– Dzięki utworzeniu pracowni pacjenci z naszego rejonu uzyskają dostęp do wysokospecjalistycznych badań diagnostycznych. Już nie będą korzystać z innych jednostek, co wiąże się z podróżą i z oczekiwaniem. Także pacjenci ze szpitala uzyskają dostęp do nowoczesnej diagnostyki – mówi Wiesław Zaniewicz, dyrektor SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim.

W październiku 2018 r. podpisana została umowa na realizację projektu pod nazwą „Wsparcie infrastruktury ochrony zdrowia – zakup wyposażenia do SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim”, współfinansowanego z pieniędzy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. W czwartek 11 kwietnia podpisano kolejną, tym razem z wykonawcą, na dostosowanie pomieszczeń do montażu sprzętu.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 17 od 23 kwietnia

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: