Kącik książkowy: W labiryncie uliczek włoskiego miasta

Kącik książkowy: W labiryncie uliczek włoskiego miasta

CO WARTO PRZECZYTAĆ? W tym tygodniu wydawnictwo Insignis Media przedstawia: wyjątkowy, trzymający w napięciu romans paranormalny Kat Delacorte „Z ogniem we krwi”, nową okropnie śmieszną książkę Adama Kaya „Bardzo niesamowita medycyna” oraz perfekcyjne połączenie praktycznego poradnika i filozoficznej refleksji pt. „Cztery tysiące tygodni” Olivera Burkemana.

Z ogniem we krwi”. Wejdź w labirynt tajemniczych uliczek włoskiego Castello, miasta, w którym zasady ustalają skłócone klany, atmosfera aż wibruje od mrocznej magii, a grzechy przeszłości rzucają złowieszczy cień na teraźniejszość… W Castello od pokoleń trwa brutalna wojna klanów. Jedność podzielonemu miastu zapewnia tajemniczy przywódca, zdeterminowany, by utrzymać w nim porządek i… „czystość”. Bez względu na koszty. Lilly jest zmuszona przeprowadzić się do Castello. Szybko poznaje tam zbuntowaną Lizę, ponurego Nica i wrażliwego Christiana – i od razu czuje, że łączy ją z nimi coś więcej. Lilly wie jednak, że w mieście, w którym miłość prowadzi do zguby, nie można nikomu ufać. Nawet sobie. A kiedy co miesiąc przychodzą zrobić ci test krwi, lepiej być tylko i wyłącznie człowiekiem… Lektura obowiązkowa dla fanów „Mrocznych umysłów” i książek V.E. Schwab.

 

 

Bardzo niesamowita medycyna. Przerażająco prawdziwa historia grzebania w ludzkim ciele”. Dawno, dawno temu było całkiem zabawnie, o ile… ktoś lubił nosić kolczugę albo ścinać ludziom głowy. Istniał tylko jeden malutki problem – lekarze nie mieli bladego pojęcia, w jaki sposób funkcjonuje ludzkie ciało. Dlatego w przeszłości usta płukano moczem, fryzjerzy odcinali swoim klientom kończyny, a ludziom płacono za puszczanie bąków (niestety, ta oferta już nie jest aktualna). Zatkaj więc nos klamerką (bo zapachy, na które się natkniesz, mogą cię zwalić z nóg) i zacznij odkrywać przerażająco prawdziwą historię grzebania w ludzkim ciele. Ta prześmieszna książka sprawi, że przybędzie nam młodych lekarzy…

 

 

 

Cztery tysiące tygodni”. Brakuje nam czasu. Osaczają nas nieustannie wydłużające się listy spraw do załatwienia i przepełnione skrzynki odbiorcze. Mamy problemy z koncentracją. Towarzyszy nam nerwowy pośpiech i poczucie piętrzących się zaległości. W efekcie to, co w życiu najważniejsze, odkładamy na jakąś bliżej niesprecyzowaną przyszłość, która nigdy nie chce nadejść. Spróbujmy odzyskać wewnętrzny spokój, odpowiadając sobie na pytanie: jak najlepiej wykorzystać ten absurdalnie krótki czas, który został nam dany – czas naszego życia, trwającego średnio cztery tysiące tygodni. Ta lekka, filozoficzna, a przy tym wyjątkowo praktyczna książka powie nam o alternatywnej ścieżce życia, jaką jest pogodzenie się z naszymi ograniczeniami. A także o tym, jak nadać naszym działaniom sens, tu i teraz, w naszej pracy i w życiu osobistym – z pełną świadomością, że na wszystko nie starczy nam czasu i że nigdy nie wyeliminujemy z życia niepewności.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy