W bialskim szpitalu ponad 100 chorych

W bialskim szpitalu ponad 100 chorych

Ponad stu pacjentów z koronawirusem przebywa obecnie w bialskim szpitalu, a pozytywny wynik był także wśród pracowników chirurgii i neurologii. Za niestosowanie się do obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej w ciągu minionego tygodnia bialska policja wlepiła 374 mandaty.

Sporo zachorowań było ostatnio w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie sanepid poszukiwał uczestników nabożeństw w jednym z kościołów. Od 19 października nieczynny do odwołania jest Urząd Gminy Rossosz, w związku z podejrzeniem zachorowania na Covid-19 jednego z pracowników. O ewentualnej dacie otwarcia obiektu zdecyduje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białej Podlaskiej.

Koronawirus nie ominął także bialskiego szpitala. – Wśród osób z wynikiem pozytywnym w kierunku Covid-19 są pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Osoby te pracują w różnych komórkach organizacyjnych placówki. W związku z potwierdzeniem przypadków wśród pracowników szpitala, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zaklasyfikowała bialski szpital jako jedno z ognisk Covid-19 w regionie. Osoby, które miały bezpośredni kontakt z przypadkiem potwierdzonym, zostały objęte kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym. Sytuacja jest stale monitorowana – informuje Magdalena Us, rzecznik placówki.

20 października na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 219 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wśród nich jest 10 osób z Białej Podlaskiej oraz 8 z powiatu bialskiego.

A jak jest w bialskim szpitalu? – W obszarze Covid-19 WSzS hospitalizowanych jest 105 osób z wynikiem pozytywnym. Na dzisiaj w obszarze znajduje się 105 łóżek. Wszystkie są zajęte. Jedenaście osób wymaga wspomagania oddechowego respiratorem. W izolatorium przebywa sześciu pacjentów – informowała nas 19 października Magdalena Us. I dodaje, że zawieszono pracę oddziału rehabilitacyjnego, w związku z powstaniem tam obszaru dla pacjentów Covid-19, oraz ograniczono pracę w oddziale chirurgii ogólnej i oddziale neurologicznym.

Do 20 października potwierdzono łącznie 7609 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 3563 ozdrowieńców i zarejestrowano 130 zgonów. Aktualnie 15634 osób jest poddanych kwarantannie, a 527 objętych nadzorem epidemiologicznym.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy