W Białej też protestowali w obronie wolnych mediów

W Białej też protestowali w obronie wolnych mediów

BIAŁA PODLASKA „Bez niezależnych, wolnych i bezpiecznych mediów nie ma wolnych wyborów, kontroli i informacji o nieprawidłowościach władzy, nie ma demokracji” – informuje Komitet Obrony Demokracji. W piątek 12 lutego odbyła się ogólnopolska akcja „Media bez wyboru”. Jednym z miast, w którym protestowano, była Biała Podlaska.

Protesty są reakcją na rządowy plan obciążenia polskich mediów dodatkowym haraczem od przychodów z reklam, co spotkało się z krytyką ze strony prywatnych stacji radiowych, telewizyjnych, portali i gazet. „Solidarnie z dziennikarkami i dziennikarzami, protestujemy przeciwko ograniczaniu prawa do wolności wypowiedzi i informacji. Bez wolności, niezależności i bezpieczeństwa mediów nie ma demokracji i wolności obywatelskich” – informuje KOD.

– Biała Podlaska to zawsze było buntownicze miasto, które wielokrotnie protestowało przeciwko bezprawiu i dalej to robi. I będzie robić. Przed chwilą usłyszeliśmy sygnał Dziennika Telewizyjnego, możemy niestety do tego wrócić, jeśli nie będziemy nic robić. Znów będzie jedna telewizja, jak za stanu wojennego. Obywatelskie prawo to prawo do informacji, a nie do propagandy partyjnej – mówi Stanisław Dębowski z bialskiego oddziału KOD.

Justyna Madan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: