W Białej Podlaskiej powstało setne koło Caritas

W Białej Podlaskiej powstało setne koło Caritas

Wolontariusze ze szkolnych kół Caritas i innych formacji włączają się m.in. w akcję Szlachetna Paczka

Szkolne Koła Caritas działają, by aktywizować młodych ludzi do potrzeby innym. W minionym tygodniu powstało setne takie koło. Do pomocy wolontariackiej włączą się uczniowie Katolickiego LO.

Setne Szkolne Koło Caritas powstało 9 listopada, po mszy o godz. 11 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy ul. kard. S. Wyszyńskiego 53/55. W placówce zorganizowano uroczystą akademię z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Szkolne Koło Caritas to dobroczynna organizacja młodzieżowa działająca w oparciu o społeczno-humanitarne zaangażowanie jej członków, pod ścisłym nadzorem opiekunów koła, dyrekcji szkoły i Caritas. Obszarem jej działania jest szkoła, środowisko lokalne oraz parafia – informuje Anna Nowińska, rzecznik Caritasu.

Młodzież, która w piątek wstąpiła w szeregi Szkolnego Koła Caritas nr 100, swoją działalność prowadzi już od prawie trzech lat. Brała m.in. udział w akcji „Szlachetna Paczka”, zbiórkach żywności, zbiórce ubrań dla bialskiej noclegowni.

– Podejmowane działania zrodziły myśl, by i w naszym liceum założyć SKC i razem z Caritas Diecezji Siedleckiej krzewić ducha czynnej miłości bliźniego – podkreśla ks. Wiesław Mućka, dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej, który był również pierwszym asystentem kościelnym SKC nr 1 w diecezji siedleckiej.

Pierwsze SKC w diecezji siedleckiej powstało 21 listopada 2005 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” w Dęblinie. Dokonało się to podczas odwiedzin szkoły przez ks. biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego w ramach wizytacji kanonicznej parafii Chrystusa Miłosiernego.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy