Używane ubrania można oddać

Używane ubrania można oddać

GMINA ROKITNO Nie nosisz niektórych swoich ubrań? Nie musisz ich wyrzucać, ktoś potrzebujący może z nich skorzysta – takie hasło przyświeca pomysłodawcom akcji „Podziel się ubraniem”. Namiot z wieszakiem został ustawiony przy siedzibie GOPS.

– Jest to akcja, która zachęca społeczność gminy Rokitno do włączenia się w ruch dzielenia się odzieżą, której już nie potrzebujemy, a która często zalega nam w szafach. Chcemy nadać tej odzieży drugie życie i w ten sposób pomóc innym – podkreśla Katarzyna Pietraszkiewicz, szefowa GOPS.

Jak akcja wygląda w praktyce? Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zaprosili do współpracy Gminną Instytucję Kultury w Rokitnie, na czele z dyrektor Alicją Jawoszek, i ustawili obok swojego budynku namiot, w którym znajduje się wieszak. To właśnie tam mieszkańcy mogą zostawiać odzież.

– Chcemy, aby potrzebujące osoby bez skrępowania mogły brać ubrania, które są im potrzebne. Odzew społeczności lokalnej jest bardzo pozytywny, dostajemy dużo informacji zwrotnych, że akcja jest potrzebna, co bardzo nas cieszy. Dobrym duchem akcji jest wójt Jacek Szewczuk, który zawsze wspiera nas w różnych inicjatywach – mówi Pietraszkiewicz. I zaprasza mieszkańców gminy do włączenia się w inicjatywę.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: