Utrudnienia na rondzie. Pojedziemy Łomaską

Utrudnienia na rondzie. Pojedziemy Łomaską

Urząd Miasta informuje, że w związku z planowaną budową dojazdów do tunelu na przejeździe kolejowo – drogowym kategorii „A” w km 171,369 linii kolejowej nr 2 w ciągu drogi wojewódzkiej nr 812, na czas prowadzenia robót drogowych, niezbędne jest całkowite zamknięcie odcinka ulic Witoroskiej i Lubelskiej.

Zamknięcie tych ulic spowoduje przeniesienie ruchu drogowego na przejazd kolejowo - drogowy w ciągu ulicy Łomaskiej. Aby uniknąć paraliżu głównego układu komunikacyjnego miasta w kierunku północno – południowym oraz aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego i możliwość dojazdu służb ratunkowych, w celu efektywnego upłynnienia ruchu, Firma PRD S.A., która podpisała umowę na realizację zadania pn. „Budowa dojazdów do tunelu ul. Lubelska i ul. Witoroska w Białej Podlaskiej”, zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji - I Etap, od jutra rozpoczyna roboty przygotowawcze związane z wyznaczeniem tymczasowego ronda na skrzyżowaniu ulic Łomaskiej z Kolejową.

- W pierwszej kolejności przeprowadzone zostaną prace rozbiórkowe, następnie zostanie utwardzona dodatkowa nawierzchnia jezdni. Wszystkie prace odbywać się będą pod ruchem z niedużymi przewężeniami jezdni. Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą na, początku przyszłego roku prace związane z wyznaczeniem tymczasowego ronda zostaną zakończone - informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: