Ukradł samochód, bo jechał do dziewczyny

Ukradł samochód, bo jechał do dziewczyny

22-latek z gminy Rokitno chciał pojechać do dziewczyny do Chełma. A że nie miał własnego auta, ukradł samochód sąsiadowi. Miał pecha, bo w drodze stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

W minioną niedziele dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że nieznany sprawca odjechał z podwórka zgłaszającego należącym do niego fordem. A po kilku godzinach porzucił uszkodzone auto pod jego posesją. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Rokitno.

– Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawca wykorzystał fakt, iż zaparkowany na podwórku samochód nie był zamknięty, natomiast kluczyki do auta znajdowały się za osłoną przeciwsłoneczną. Porzucony ford posiadał uszkodzenia wskazujące na udział w zdarzeniu drogowym. Wartość auta oszacowana została przez właściciela na kwotę około 5 tysięcy złotych, natomiast wartość powstałych strat na ponad 1600 złotych – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Policjanci z Janowa Podlaskiego wykonujący czynności w tej sprawie ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 22-letni mieszkaniec tej samej gminy. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał, że chciał jechać do Chełma do swojej dziewczyny, z którą się pokłócił. Nie przeszkodził mu w tym ani brak uprawnień do kierowania ani też brak samochodu. Zabrał auto z jednej z posesji.

Dodał, że w drodze do Chełma stracił panowanie nad samochodem, uderzając w drzewo. Po tym postanowił wrócić do domu. Uszkodzony samochód pozostawił pod domem właściciela.

22-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Za popełniony czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku recydywy kara ta może zostać zwiększona o połowę. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: