Udany weekend w CLJ

Po miesięcznej przerwie na boiska powróciły drużyny uczestniczące w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów i Juniorek. I to jak! Piętnastolatki Pioniera PSW i ich rówieśnicy z AP TOP-54 odnieśli zwycięstwa a ich o dwa lata starsi koledzy z Akademii zremisowali na wyjeździe z liderem.

Siedemnastolatkowie pojechali bowiem do Krakowa, gdzie czekała na nich krocząca wiosną od zwycięstwa do zwycięstwa Cracovia, z którą w marcu przegrali u siebie 0:1 (na zdjęciu gol). Prowadzenie dla drużyny trenera Tomasza Buraczewskiego zdobył w 19. minucie Karol Domański, jeszcze przed przerwą wyrównał Michał Kęska i więcej goli już w tym meczu nie zobaczono. Znakomicie wypadli również na własnym obiekcie podopieczni trenera Miłosza Storto, którzy pokonali Unię Tarnów 6:2. Łupem bramkowym podzielili się: Jakub Piwowar (7. i 67. minuta), Bartosz Nieciecki (25), Adrian Wnuk (33), Igor Panasiuk (42) i Jakub Andrzejczuk (66).
Wyniki pozostałych rozegranych spotkań – U-17: Korona – Górnik 5:1, Motor – Stal 5:2, Hutnik – Wisła 4:1; U-15: Sandecja – Hetman 6:0, Korona – Cracovia 5:1, Wisła – BKS Lublin 6:3. Kolejna seria odbędzie się 1 maja. Tego dnia juniorzy młodsi AP TOP-54 podejmą o godz. 12 kielecką Koronę, a ich młodsi koledzy godzinę później rozpoczną w Krakowie spotkanie z Wisłą.
Rywalkami piłkarek bialskiego Pioniera PSW w CLJ U-15 były niepokonane do tej pory Perły Lublin. I w niedzielne popołudnie to miano straciły, gdyż przegrały w Białej Podlaskiej 1:3. Pierwszego gola w 13. minucie zdobyła Oliwia Poręba, po kwadransie było już 2:0 po strzale Oliwii Związek, która wkrótce po przerwie trafiła po raz drugi. Lepszą grę w drugiej połowie lublinianki potwierdziły bramką zdobytą przez Maję Wypych.
Wyniki pozostałych meczów Resovia – UKS 3 Staszkówka 1:4,: LUKS Skrzyszów – KSP Kielce przeł. na 27 kwietnia, DAP – Hetmanki przeł. na 3 maja. W najbliższą sobotę Pionier PSW zagra na wyjeździe z LUKS-em Skrzyszów.