Uczniowie zrobili niespodziankę podopiecznym hospicjum

Uczniowie zrobili niespodziankę podopiecznym hospicjum

BIAŁA PODLASKA W pięknym, przedświąteczny okresie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej z klas 4a, 6a, 7b wraz z nauczycielami Dorotą Chrabską, Edytą Hubczuk, Anitą Ilczuk i Tomaszem Kędziorą sprawili niespodziankę podopiecznym Zakładu Opieki Zdrowotnej w Białej Podlaskiej i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Senio-Vita w Janówce w gminie Biała Podlaska.

– Czas świąt Bożego Narodzenia to okres, kiedy rośnie temperatura pozytywnych uczuć, wiele dobra się wydarza. Pomagają nam w tym świąteczne zwyczaje i tradycje. Jednym z nich jest czynienie dobra – zwraca uwagę Dorota Chrabska, nauczycielka języka polskiego.

Uczniowie SP nr 3 postanowili więc dać coś od siebie i własnoręcznie wykonali 80 kartek świątecznych. Każda z nich miała imiennego odbiorcę, do którego poszczególni uczniowie skierowali ułożone przez siebie życzenia. – Święta Narodzenia Pańskiego to najweselszy okres w roku. Aby zapalić wewnętrzny płomień radości w sercach podopiecznych hospicjum, uczniowie przygotowali również filmiki, w których zaprezentowali wiersze bożonarodzeniowe i zaśpiewali najpiękniejsze kolędy – opowiada nauczycielka.

Także ona wraz z kadrą pedagogiczną przygotowali drobne upominki, sprawiając odbiorcom tych niespodzianek ogromną radość. Polonistka nie kryje dumy z uczniów. – Młodzi wolontariusze przeprowadzili kolejną akcję, w trakcie której społeczność szkolna zdała egzamin w najpiękniejszej  formie, jaką jest bezinteresowne działanie na rzecz drugiego człowieka. Dowiedli, że człowiek, który zmuszony jest do odosobnienia, nie musi być sam w tych trudnych chwilach – podsumowuje. 

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: