Uczniowie z legitymacjami elektronicznymi

Uczniowie z legitymacjami elektronicznymi

Dyrektor Przemysław Olesiejuk prezentuje elektroniczne legitymacje, które uczniowie Platerki otrzymali jako jedni z pierwszych

BIAŁA PODLASKA Elektroniczna legitymacja to praktyczne rozwiązanie, pozwalające na łączenie ze sobą wielu funkcji. Miasto sfinansowało je dla uczniów w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Urząd Miasta przekazał placówkom ponad 36 tys. zł na zakup wspomnianych elektronicznych legitymacji. – Wprowadzenie e-legitymacji jest opcjonalne, czyli jest jeszcze wybór pomiędzy nią a legitymacją papierową. E-legitymacja to plastikowa karta, która zawiera układ elektroniczny z interfejsem bezstykowym, tj. posiadająca opcję zbliżeniową. Karta jest formatu dowodu osobistego, a pieczątki szkoły zastępuje hologram. E-legitymacja szkolna jest wynikiem decyzji Ministerstwa Edukacji Narodowej, która dopuściło taką formę dokumentu – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta miasta.

Jedną ze szkół, w której wprowadzone zostały już e-legitymacje, jest II Liceum Ogólnokształcące im. E. Plater. Dyrektor Przemysław Olesiejuk podkreśla, że taka legitymacja daje wiele możliwości, bowiem można z niej korzystać na stołówce czy w bibliotece. – To rewolucja w szkołach. Nowe legitymacje są w formie dowodów osobistych, więc można je spokojnie schować w portfelu, są trwalsze niż papierowe. Jest w nich wbudowany mikroprocesor. Sami możemy wpisać miejsca, w których będzie można z niej skorzystać. Oprócz opcji związanych ze szkołą, dochodzi także komunikacja miejska. Nasze legitymacje pochodzą z Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych – uzupełnia Olesiejuk.

Magistrat zwraca też uwagę, że dzięki zmianom w przepisach prawnych dotyczących druków szkolnych, możliwe jest zmniejszenie liczby dokumentów, jakie uczeń powinien przy sobie posiać, co jest bardzo dużym ułatwieniem i wygodą.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: