Trwa zbiórka w MOPS i Straży Miejskiej

Trwa zbiórka w MOPS i Straży Miejskiej
zdjęcia: Justyna Dragan

BIAŁA PODLASKA Wciąż prowadzone są zbiórki na rzecz uchodźców z Ukrainy, ale także darów, które mają trafić na granicę dla mieszkańców tego kraju, którzy oczekują po kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin na przekroczenie granicy.

 

W Białej Podlaskiej powstaje baza miejsc, w których mogą być zakwaterowani uchodzący przed wojną obywatele Ukrainy. W momencie, gdy tylko pojawi się taka konieczność, potrzebującym sąsiadom zapewniona zostanie wszelka pomoc. Samorządowe jednostki, m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, udzielają pomocy wszystkim mieszkańcom, niezależnie od ich narodowości.

Od kilku dni działa całodobowy punkt zbiórki w siedzibie Straży Miejskiej przy al. Tysiąclecia 22. Od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.30 aż do 18 (specjalnie w tym celu została wydłużona praca ośrodka) można przekazywać zebrane dary w MOPS. Aby ułatwić transport produktów, warto dostarczać je w kartonach.

Obecnie najpilniejsze są potrzeby matek z małymi dziećmi, ale mile widziane są również leki i opatrunki. – Pomagają nam harcerze, dziękujemy niezawodnemu hufcowi z Białej Podlaskiej. To m.in. oni natychmiast dostarczą dary, niedawno do Chełma, a potem do każdego innego miejsca – mówi prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk. I dodaje, że pomoc niesiona jest również czworonogom, do punktów można przynosić chociażby karmy dla psów.

Biała Podlaska przygotowała 120 miejsc kwaterunkowych. Zlokalizowane są we Wspólnym Świecie oraz w hotelu należącym do firmy Ed Wood. Na stronie internetowej www.bialapodlaska.pl znajdują się bieżące informacje na temat działań i form pomocy uchodźcom z Ukrainy.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy