Trojaczki w Białej Podlaskiej mają się dobrze. To Jurek, Adaś i Maciek [ZDJĘCIA]

Trojaczki w Białej Podlaskiej mają się dobrze. To Jurek, Adaś i Maciek [ZDJĘCIA]

Personel Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej miał 10 lipca nie lada wyzwanie. Na świat przyszły tam bowiem trojaczki. Chłopcy przebywają w inkubatorach, a nad ich zdrowiem czuwają bialscy neonatolodzy.

Trojaczy poród miał miejsce 10 lipca w godzinach popołudniowych. Poprzez cesarskie cięcie na świat przyszli: Jurek, Adaś i Maciek, który ważyli kolejno: 1880 g, 2040 g i 1940 g.

– Trzech chłopców przebywa obecnie w oddziale neonatologicznym. Jest to trzeci przypadek potrójnych narodzin w bialskim szpitalu. Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce 3 lata temu, gdy urodziły się trzy dziewczynki – informuje rzecznik prasowy WSzS Magdalena Us.

Szczęśliwa mama jest mieszkanką Janowa Lubelskiego i ze względu wysoką jakość leczenia i najwyższy poziom referencyjności, z Lublina skierowano ją właśnie do Białej Podlaskiej. Do tego dochodzi wyposażenie oddziału neonatologicznego w sprzęt najwyższej jakości. – W szpitalu, w którym miałam rodzić, było dużo wcześniaków i nie mieli wystarczająco dużo inkubatorów, do tego doszedł protest pielęgniarek – mówi mama Agata Zyśko.

Jak miewają się chłopcy?  – Stan trojaczków jest stabilny, są wspomagane oddechowo nieinwazyjnie i przebywają w inkubatorach. Zadaniem inkubatorów jest zabezpieczenie optymalnych warunków do dalszego rozwoju. Rozpoczęliśmy próby karmienia trojaczków przez sondę. Parametry funkcji życiowych dzieci są w normie – mówi dr Riad Haidar, ordynator neonatologii. 

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy