Triomix musi spłacić miejskie spółki

Triomix musi spłacić miejskie spółki

BIAŁA PODLASKA Sąd Rejonowy Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku pod koniec roku wydał wyrok w sprawie zaległości firmy Triomix na rzecz spółki miejskiej Wod-Kan. Wcześniej firma wypowiedziała umowę na prowadzenie stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej nr 9. Do zapłaty jest ponad 5 tys. zł.

W lipcu ubiegłego roku pisaliśmy o tym, że firma Triomix ma spore zaległości wobec spółek miejskich oraz Szkoły Podstawowej nr 9 po tym, jak opuściła stołówkę w czerwcu 2018 roku. Praktycznie zresztą od początku swojej działalności w SP nr 9 miała problemy z terminowymi płatnościami. Na przykład na konto Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, zgodnie z wyrokiem sądu, ma wpłacić ponad 50 tys. zł. – W grudniu 2016 roku wpłaciła 4509 zł, od stycznia do kwietnia 2017 roku jeszcze płaciła, ale już od maja do czerwca 2018 roku w ogóle. Umowę z firmą rozwiązaliśmy w maju 2018 roku i w tym samym roku złożyliśmy pozew – mówi nam Sebastian Paszkowski, członek zarządu spółki PEC.

Nie tylko PEC walczy o pieniądze od Triomixu. Także Bialskie Wodociągi i Kanalizacja Wod-Kan nie mogą odzyskać zaległych sum za dostarczanie wody do budynku, w którym mieściła się stołówka. Według danych uzyskanych w spółce, Triomix nie zapłacił 5564,14 zł i jest to suma należności za marzec, kwiecień, maj oraz czerwiec 2018 r.

Więcej w papierowym wydaniu "Podlasianina" i na www.eprasa.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy