Trenerka zamieni się w królową Beyoncé

Trenerka zamieni się w królową Beyoncé

BIAŁA PODLASKA W tym tygodniu poznajemy kolejną gwiazdę programu „Metamorfoza Idealna”, nad którym nasz tygodnik objął patronat. Jest nią Iza Niedziółka (l. 25). Od kilku lat fizjoterapeuta, trener personalny oraz dietetyk w ProGym Klub w Białej Podlaskiej.

Na co dzień pracuje nad formą mieszkańców miasta, jak również nad prawidłową postawą dzieci i młodzieży. Współpracuje z juniorami z kadry narodowej polskiej siatkówki jako trener przygotowania motorycznego.

Muzyka towarzyszy jej, na równi ze sportem, od dziecka. W gimnazjum rozpoczęła się jej przygoda z poezją śpiewaną. Zaczęła poszukiwania swojego repertuaru, odnajdując się właśnie w krainie łagodności. Brała udział w festiwalach rejonowych, wojewódzkich, jak również o zasięgu ogólnopolskim czy międzynarodowym, zdobywając liczne nagrody. Zakwalifikowała się do grona najlepszych ludzi w Polsce, którzy zajmują się poezję śpiewaną, pracując pod okiem Jana Zdziarskiego, Katarzyny Winiarskiej czy Elżbiety Zapendowskiej. Brała udział w takich przeglądach jak Festiwal Piosenki Studenckiej, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - Poezja Śpiewana we Włocławku czy Kamień Wiary.

– Poezja śpiewana to najtrudniejszy gatunek słowno-muzyczny, ponieważ utwór zbudowany jest z tekstu poetyckiego, który nie był przeznaczony do śpiewu. Muzyka skomponowana jest specjalnie do utworu. Poezja śpiewana wymaga od śpiewającego, oprócz zdolności wokalnych, także bogatej interpretacji tekstu. Jest to niezwykle trudny i wyjątkowy gatunek, który daje niezwykłe przeżycia słuchaczom, ukazując prawdziwą wrażliwość artysty – mówi Niedziółka.

– Udział w programie "Idealna Metamorfoza" jest dla niej nie tylko wyzwaniem, ale i trudnym sprawdzianem pokazania siebie w innym repertuarze – komentuje organizator Maria Kwitek.

– Iza podjęła nie lada wyzwanie. Na scenie programu na jedną noc zamieni się w gwiazdę światowej estrady Beyoncé i wykona utwór „Halo”, opowiadający o kobiecie mającej swojego anioła stróża – dodaje organizator Cezary Kirczuk.

– Chciałabym być takim aniołem, który pomoże drugiej osobie. Bardzo się cieszę, że program pomoże spełnić moje marzenie! Moje i nie tylko moje! – cieszy się Iza. W przypadku wygranej wszystkie zebrane pieniądze przekaż na cel charytatywny, którego na chwilę obecną nie chce zdradzać, ale zapewnia, że z godnie z zasadą programu będzie to osoba z lokalnej, bialskiej społeczności.

Już za tydzień poznamy kolejną gwiazdę programu „Metamorfoza Idealna”, a tymczasem życzymy Izie powodzenia w przygotowaniu do występu, który zaplanowano już na 10 maja.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: