Tragiczny pożar w Kaliłowie

Tragiczny pożar w Kaliłowie

GMINA BIAŁA PODLASKA Starsza kobieta zginęła w pożarze domu w Kaliłowie. Drewniany budynek stanął w płomieniach w niedzielę nad ranem. Samotnie mieszkająca właścicielka nie miała szans na ratunek.

Do pożaru domu mieszkalnego w Kaliłowie doszło w niedzielę 27 maja około godz. 3.30. – Spłonął drewniany dom. W trakcie akcji gaśniczej wewnątrz budynku ujawniono zwłoki. Ustalono, że jest to ciało kobiety, prawdopodobnie 62-letniej właścicielki posesji – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

– Kobieta mieszkała samotnie. Wiadomo, to starsza osoba, ze zdrowiem bywało u niej różnie, ale jakoś sama sobie radziła z codziennymi czynnościami. Pożar wybuchł nad ranem, dlatego nikt z sąsiadów nie mógł zobaczyć, że dom płonie. Ogień i dym zauważyli młodzi ludzie wracający z wesela, i to oni wezwali pomoc – mówi nam jeden z mieszkańców Kaliłowa. – Z tego domu niewiele zostało, tak naprawdę to tylko szkielet, bo wewnątrz wszystko się wypaliło i zawaliła wewnętrzna konstrukcja budynku.

Prokuratura i policja wyjaśniają okoliczności pożaru. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone w prosektorium celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: