Tragiczny finał poszukiwań 58-latki

Tragiczny finał poszukiwań 58-latki
fot. archiwum

GMINA MIĘDZYRZEC PODLASKI Tragicznie zakończyły się poszukiwania zaginionej 58-latki z gm. Drelów. 7 października ciało poszukiwanej od września kobiety zostało znalezione w rejonie zbiornika wodnego na terenie gminy. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w jej śmierci. Policjanci międzyrzeckiego komisariatu pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

W drugiej połowie września policjanci międzyrzeckiego komisariatu powiadomieni zostali o zaginięciu 58-letniej mieszkanki gminy Drelów. Jak wynikało z przekazanych przez zgłaszającego informacji kobieta prawdopodobnie wyjechała na grzyby, jednak nie wróciła do domu i nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Funkcjonariusze przeczesywali okolice miejsca zamieszkania, docierali do miejsc, w których kobieta mogła przebywać. W działaniach poza policjantami z terenu powiatu bialskiego uczestniczyli funkcjonariusze z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, wojsko, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz OSP w powiecie. W akcję zaangażowali się również sąsiedzi, mieszkańcy okolicznych miejscowości, znajomi i rodzina zaginionej.

Podczas prowadzonych poszukiwań użyty został specjalistyczny sprzęt w tym śmigłowiec oraz dron. Wykorzystane zostały również psy służbowe, w tym psy tropiące z Zakładu Kynologii Policyjnej CSP w Legionowie oraz pies do wyczuwania zapachów zwłok ludzkich. Trudnodostępne tereny sprawdzane były też przy użyciu quadów.

Wczoraj po południu odnalezione zostało ciało kobiety. Znajdowało się na trudnodostępnym terenie w rejonie Jeziora Żeliźnieckiego. W trakcie wstępnej identyfikacji potwierdzono, że jest to zaginiona 58-latka. Na miejscu czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora, decyzją którego ciało zabezpieczone zostało do dalszych badań. Wstępnie nie stwierdzono obrażeń mogących świadczyć o udziale osób trzecich.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: