Tragiczny finał alkoholowej libacji

Tragiczny finał alkoholowej libacji

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mieszkańcowi Międzyrzeca Podlaskiego. Mężczyzna podejrzany jest o to, że dotkliwie pobił swojego znajomego, powodując u niego obrażenia ciała skutkujące śmiercią. Do zdarzenia doszło podczas libacji alkoholowej.

W nocy z poniedziałku na wtorek dyżurny międzyrzeckiego komisariatu powiadomiony został o awanturze w jednym z mieszkań na terenie miasta. Mundurowi zastali tam 60-latka, który posiadał widoczne obrażenia ciała.

Na miejscu zdarzenia przebywał też jego 39-letni znajomy. Mężczyzna był nietrzeźwy. – Badanie wykazało 1,8 promila alkoholu w jego organizmie. 39-latek zaprzeczał, by miał jakikolwiek związek z obrażeniami ciała znajomego, twierdząc że odwiedził go i wspólnie spożywał z nim alkohol. 39-latek zatrzymany został do wyjaśnienia – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Ranny 60-latek trafił do szpitala. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

Sprawą zajęli się kryminalni międzyrzeckiego komisariatu. Ustalili, że kiedy mężczyźni wspólnie spożywali alkohol, w pewnym momencie doszło do nieporozumienia pomiędzy nimi. Sprawca zaatakował pokrzywdzonego wielokrotnie go uderzając.

39-latek doprowadzony został do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Może mu grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

podkomisarz

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: