Tragedia na obwodnicy

Tragedia na obwodnicy

BIAŁA PODLASKA Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło we wtorek (7 maja) po południu na drodze krajowej K-2 w Białej Podlaskiej. Bus zderzył się zderzył się z osobowym oplem. Śmierć na miejscu zdarzenia poniosła jedna osoba, a 4 trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek 7 maja po godz. 17 na drodze krajowej K-2, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami trasy z ulicami Sitnicką a Warszawską.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki VW LT zderzył się z jadącym w stronę Terespola oplem. Do wypadku doszło prawdopodobnie podczas wykonywania przez kierowcę busa manewru zawracania - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Busem podróżowało dwóch mężczyzn. Jeden z nich zginął. - Funkcjonariusze ustalają który z mężczyzn siedział za kierownicą auta. Zarówno kierowca jak i pasażer w chwili zdarzenia wypadli z samochodu. W wyniku odniesionych obrażeń 34-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej poniósł śmierć na miejscu - wyjaśnia Salczyńska-Pyrchla.

Oplem kierował 22-letni mieszkaniec Łodzi. Do szpitala przewiezieni zostali 4 uczestnicy zdarzenia.

- Po wykonanych badaniach w szpitalu pozostały dwie osoby - dodaje rzecznik bialskiej Policji.

W wyniku wypadku droga zablokowana była przez kilka godzin, a ruch odbywał się wyznaczonymi przez mundurowych objazdami. Czynności na miejscu wykonywano były pod nadzorem Prokuratora.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności wypadku oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: