To przedszkole jest na szóstkę

To przedszkole jest na szóstkę

BIAŁA PODLASKA Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Nauczyciele i dyrektorzy patrzą na ten czas z nadzieją, że uda się powtórzyć sukcesy i dobrą passę. Tak jak na przykład w Przedszkolu Samorządowym nr 6, które może być stawiane za wzór.

– Przedszkole Samorządowe nr 6 oceniam na szóstkę. Pracę moich pracowników oceniam na szóstkę, a nie osiągalibyśmy takich sukcesów, gdyby nie nasze dzieci – mówi z dumą Marzenna Andrzejuk, dyrektor PS nr 6. – Choć mury na zewnątrz świadczą, że przedszkole jest smutne, to w środku tętni życie. Przykładem tego są nagrody, jakie zdobywają nasi podopieczni na różnych konkursach – dodaje.

I rzeczywiście nagród nazbierało się sporo. To chociażby sukcesy w konkursach tanecznych, teatralnych i recytatorskie. W konkursie „Wierszobranie”, organizowanym w mieście od wielu lat, przedszkolaki z „szóstki” nie raz zdobywali wiele nagród. – W zasadzie nie ma konkursu, z którego wróciliby bez miejsca na podium lub wyróżnień. Każda grupa chce się zaprezentować i zaistnieć. Dzięki temu, że dzieci występują na scenie już jako przedszkolaki, potem nie mają tremy w przyszłości – zwraca uwagę dyrektor.

Zdradza też przepis na tak świetne wyniki maluchów. Jej zdaniem sukces leży w dobrej współpracy między personelem, dyrekcją, dziećmi i rodzicami. W PS nr 6 atmosfera jest przyjazna i każdy czuje się tu swobodnie. Przedszkole włącza się w liczne akcje charytatywne, takie jak Szlachetna Paczka, wspiera też lokalne stowarzyszenia, np. Azyl.

Zlokalizowane przy ul. Łomaskiej przedszkole dzieli swoją siedzibę z filią Muzeum Południowego Podlasia. To ponadstuletni wysłużony budynek, w którym za czasów wojny mieściło się więzienie. Przewinęło się przez nie kilka tysięcy skazanych. Placówka niebawem zmieni siedzibę, bowiem w ramach projektu unijnego miasto pozyskało pieniądze na rewitalizację nieużywanych budynków, z przeznaczeniem na miejsca użytku publicznego.

Cały artykuł można przeczytać w aktualny, – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina”.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy