Terespolscy policjanci na kolarskim podium

Terespolscy policjanci na kolarskim podium

Na trzecim stopniu drużynowego podium stoją Tomasz Klujewski i Zbigniew Madoń (pierwszy z prawej)

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Terespolu dwukrotnie stanęli na najniższym stopniu podium mistrzostw garnizonu lubelskiego w kolarstwie MTB. Indywidualnie młodszy aspirant Tomasz Klujewski powtórzył w rywalizacji mężczyzn ubiegłoroczną lokatę, by zająć także trzecią lokatę razem z aspirantem sztabowym Zbigniewem Madoniem w klasyfikacji drużynowej.

Ponad dwustu kolarzy miało do pokonania dystans liczący 26 km, tzw. półmaraton. Zawody zorganizowano w Janowie (gm. Chełm) w ramach cyklu maratonów kresowych, które odbywają się nie tylko w Polsce, ale też na Ukrainie, Litwie oraz Białorusi. Terespolscy funkcjonariusze uczestniczyli do tej pory jedynie w krajowych startach, z których większość odbyła się na terenie województwa podlaskiego. Ścigają się w półmaratonie, gdzie w zależności od przygotowanej trasy jej długość wynosi od 29 do 31 km w ciężkim terenie.

– Jesteśmy dumni ze sportowych wyników naszych kolegów i życzymy kolejnych sukcesów! – mówi podkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

(rl)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: