Ten rok należał do Bartka!

Ten rok należał do Bartka!

SUKCESY Bartek Peszuk znów miał okazję zaprezentować swój wokalny talent. Nastolatek trenujący swój głos pod skrzydłami Chwilki został zaproszony na kolejne prestiżowe festiwale.

Na początku grudnia Liga Polskich Kobiet zaprosiła Bartka na koncert upamiętniający twórczość Jacka Cygana w Operze Nova w Bydgoszczy. Wykonawcy śpiewali utwory z orkiestrą pod batutą Zbigniewa Górnego. Sam występ poprzedziły trzydniowe przygotowania i próby, tak by wraz z bandem zaprezentować się jak najlepiej.

Na wielkiej scenie...

– Każdy zaproszony na występ dostawał jedną piosenkę. Ja wykonywałem utwór Majki Jeżowskiej "Blues bujany". Byłem najmłodszym uczestnikiem. Ogromnie się cieszę, że byłem tam zaproszony. Po raz pierwszy, oprócz śpiewania, także tańczyłem na scenie – mówi nam Bartek. W koncercie wystąpiły głównie osoby niepełnosprawne, które wcześniej brały udział w tego typu festiwalach.

Również w grudniu Bartek wystąpił w koncercie kolęd "Zaczarowane Radio Kraków". Nagranie z koncertu, który odbył się w towarzystwie orkiestry pod batutą Andrzeja Zaryckiego, można było wysłuchać na antenie krakowskiej rozgłośni w Boże Narodzenie.

Przypomnijmy, że Bartek rok temu z sukcesem zaprezentował się podczas Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, gdzie występują dzieci i młodzież z różnymi niepełnosprawnościami, a ideą jest przełamywanie barier. Dzięki świetnemu występowi został zapamiętany i ciągle zbiera żniwo tego występu. Wykonał wtedy dwa utwory, "Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę" oraz  "Brunetki, blondynki", i zajął pierwszą lokatę. W tym roku Bartek został zaproszony jako gość na kolejną edycję festiwalu.

Cały artykuł dostępny w papierowym i cyfrowym wydaniu Podlasiaka nr 43 od 31 grudnia

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy