Telewizja szkolna w Sławacinku Starym

Telewizja szkolna w Sławacinku Starym
fot. Istvan Grabowski

GMINA BIAŁA PODLASKA W Szkole Podstawowej w Sławacinku Starym powstaje małe studio telewizyjne, które w niedalekiej przyszłości ma transmitować uroczystości szkolne i nagrywać programy edukacyjne według scenariuszy przygotowanych przez uczniów.

Wszystko za sprawą programu Laboratoria Przyszłości, realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

– Celem tego programu jest wsparcie finansowe dla szkół podstawowych i wyposażenie ich w nowoczesne produkty wspierające proces edukacji. Kwota wsparcia uzależniona jest od liczby uczniów w szkole. W ramach tego programu każda szkoła podstawowa w kraju ma do września mieć nowoczesne wyposażenie, m.in. drukarki 3D z akcesoriami, mikrokontrolery z sensorami i wzmacniaczami oraz płytkami prototypowymi. Nasza szkoła zdecydowała się na urządzenia potrzebne do stworzenia małego studia telewizyjnego. Pozyskaliśmy na ten cel 60 tys. zł – informuje Stanisław Szewczyk, dyrektor SP im. H. Sienkiewicza.

Więcej w wydaniu papierowym i na www.eprasa.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: