Teatry profilaktyczne odpowiedzią na złe wzorce

Teatry profilaktyczne odpowiedzią na złe wzorce

Prezentacje rozpoczęła grupa uczniów z SP nr 3

BIAŁA PODLASKA Już po raz 14. zorganizowano Przegląd Teatrów Profilaktycznych. Młodzież ze szkół podstawowych przygotowała przedstawienie propagujące zdrowy styl życia.

Tegoroczny przegląd zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 3 im. M. Konopnickiej. – Młodzież jest świadoma tego, co negatywnego ich otacza. Przedstawianą treść wybiera młodzież i czasem jedynie opiekunowie ich ukierunkowują, dobierając odpowiednią formę. Są to sztuki poważne lub komedie – informuje Edyta Hubczuk, nauczycielka w "trójce".

W tym roku przegląd przyjął inny niż dotychczas charakter. Nie było bowiem nagradzanych miejsc, tylko prezentacja poszczególnych teatrów. Wystąpiły grupy teatralne z SP nr 3, nr 4 i nr 9 oraz ze Społecznej Szkoły Podstawowej.

Wydarzenie oficjalnie rozpoczęli dyrektor Barbara Wojarnik i prezydent Michał Litwiniuk. Dyrektor podkreśliła, że tematyka prezentacji dotyczy uzależnień, sposobów wychodzenia z nich, ale pokazywane są również pozytywne wzorce i sposoby na zdrowy styl życia.

Przegląd rozpoczęli gospodarze przygotowani przez Iwonę Juszczuk. Potem wystąpili młodzi aktorzy z SP nr 4 z przedstawieniem "A co Ty wybierasz?", przygotowani przez Agnieszkę Arseniuk i Joannę Zajdel. Kolejna prezentacja to "Profilaktyka zachowań ludzkich" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej, pod czujnym okiem Joanny Lewczuk i Beaty Wawryniuk. Na koniec wystąpiła młodzież z SP nr 9 ze sztuką "Moje 5 minut", pod opieką Anny Jakubowskiej.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: