Tarkowski wicemistrzem Polski seniorów [ZDJĘCIA]

Tarkowski wicemistrzem Polski seniorów [ZDJĘCIA]

Trwa znakomita seria krajowych występów Piotra Tarkowskiego. Po wywalczeniu tytułu mistrza Polski juniorów w skoku w dal, zarówno w hali jak i na otwartym powietrzu, w minioną niedzielę niespełna 19-letni reprezentant AZS-AWF Biała Podlaska zdobył srebrny medal podczas 94. Mistrzostw Polski seniorów w Lublinie.

Konkurs skoku w dal podopieczny trenera Tadeusza Makaruka rozpoczął od 7,33 m, a więc wynik wystarczający do objęcia prowadzenia po pierwszej serii. W drugiej skoczył 7,21 m i wyprzedził go Tomasz Jaszczuk (WLKS Nowe Iganie), uzyskując 7,67 m. W trzeciej bialczanin zaliczył 7,61 m, lecz lider odskoczył mu na 7,81 m.

Po czwartej serii kolejność na czele klasyfikacji nie uległa zmianie, tyle że lekkoatleta klubu spod Siedlec jeszcze bardziej oddalił się od rywali, poprawiając najlepszy wynik do 7,97 m. Tarkowski w swojej próbie uzyskał 7,50 m, by w piątej skoczyć 7,42 m. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie dobre próby nie tylko Jaszczuka (aż 8,10 m), ale także Mateusza Różańskiego z AZS PWSZ Tarnów (7,73 m) oraz Bartosza Chojnowskiego z Podlasia Białystok (7,66 m). W efekcie zepchnęli oni Piotrka przed ostatnią serią na czwarte miejsce.

Na szczęście, dopingowany dodatkowo przez mamę (sędziowała inne konkurencje) bialczanin wytrzymał próbę nerwów i pięknym skokiem na odległość 7,80 m nie tylko powrócił na zajmowaną wcześniej drugą lokatę, ale również ustanowił nowy rekord życiowy, co uczcił na stadionie w Lublinie dwoma saltami. Najgroźniejsi rywale spalili bowiem swoje skoki i wicemistrzowski tytuł przypadł właśnie jemu.

Więcej czytaj w papierowym i elektronicznym wydaniu Podlasiaka nr 20 od 24 lipca

Roman Laszuk

<<< ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW W LUBLINIE >>>

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: