Tarkowski trzy razy złoty!

Tarkowski trzy razy złoty!

W trzech konkurencjach wystartował Piotr Tarkowski w akademickich mistrzostwach Polski juniorów w lekkiej atletyce i w każdej z nich stawał w Łodzi na najwyższym stopniu podium. Złote medale podopieczny trenera Tadeusza Makaruka zdobył w biegu na 100 m, skoku w dal i skoku wzwyż.

W eliminacjach sprintu Piotrek uzyskał 11,24 s, by następnie w finale przy zbyt mocno (o 0,6 m/s) sprzyjającym wietrze nie dać najmniejszych szans rywalom, uzyskując wynik 10,75 s i wyprzedzając Michała Sierockiego z AZS UMCS Lublin (10,84 s) oraz Marcina Piątkowskiego z OŚ AZS Poznań (11,34 s). W skoku w dal objął prowadzenie od pierwszej kolejki, by po dającym złoto czwartym skoku na odległość 7,27 m (rywale nie przekroczyli 7 m) zrezygnować z dalszych skoków w celu oszczędzania sił na czekający go jeszcze konkurs skoku wzwyż.

W nim bój o zwycięstwo musiał stoczyć z młodszym o trzy lata halowym mistrzem Polski Jakubem Hołubem z AZS UMCS Lublin, który w tym roku ustanowił rekord życiowy 2,06 m. Ostatecznie lepszym okazał się zawodnik AZS-AWF, który wprawdzie zaliczył „tylko” 1,98 m (rekord życiowy), ale wystarczyło to, by pokonać najgroźniejszego rywala, który skoczył dwa centymetry mniej.

W jednodniowych zawodach uczestniczyło w sumie 241 młodych lekkoatletów. Z bialskiego AZS-AWF, obok Tarkowskiego, również dwóch młodzików: 15-letni Jacek Gryta oraz 14-letni Piotr Jaroszkiewicz. Pierwszy z nich ustanowił rekord życiowy na 100 m (11,56 s), by w finale zająć siódme miejsce (11,60 s), a następnie odpaść w eliminacjach skoku w dal. Drugi również zaliczył „życiówkę” – 1,65 m w skoku wzwyż – i był w konkursie czwarty.

(rl)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: