Taniec receptą na agresję

Taniec receptą na agresję

BIAŁA PODLASKA "Taneczny deptak" to inicjatywa, która oprócz wyłonienia najlepszych tancerzy w szkole ma przeciwdziałać agresji. Konkurs wraz z prezentacjami zaproszonych gości zorganizowano w bialskim Ekonomiku.

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 gościł uzdolnionych tancerzy 7 grudnia. Violetta Jaroszek, nauczyciel wychowania fizycznego i jedna z organizatorek wydarzenia informuje, że spotkanie zostało podzielone na dwie części: konkursową oraz artystyczną, w której wystąpiła uzdolniona młodzież, m.in. Podlasiacy z Bialskiego Centrum Kultury, grupa taneczna Kontra oraz ze szkoły Boogie Town. Atrakcją był też pokaz taneczny nauczycielek z Ekonomika.

– Zgłaszały się chętne klasy, przygotowywały swój układ taneczny. Chętnych nie było zbyt wielu, trzeba było poświęcić sporo czasu, by się przygotować. Ideą jest przeciwdziałanie agresji, nasze hasło przewodnie to "Wytańczyć radość, rozdeptać złość". Uczymy radzenia sobie nawet kiedy jesteśmy zdenerwowani, szukania ucieczki właśnie w tańcu – opowiada o idei nauczycielka.

Czy taniec rzeczywiście może przeciwdziałać agresji? – Zdecydowanie tak. Przez taniec pokazujemy nasze emocje, każdy nas wtedy rozumie, nie musimy tego okazywać w inny sposób – przyznaje Wiktoria Rudko, która wraz z partnerem wzięła udział w prezentacjach konkursowych zajmując 3. miejsce.

Nagrodzone zespoły otrzymały dyplomy oraz nagrody. Wręczyli je dyrektor szkoły Ireneusz Długołęcki oraz prezydent miasta Michał Litwiniuk, który podkreślił, że taniec jest jedną z najlepszych form przekazywania emocji. Organizacja konkursu była możliwa dzięki wsparciu sponsorów, a byli nimi: spółka miejska PEC, hotel Capitol, Uniqua i Petrodom.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy