Tak graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Tak graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Miasto i gmina połączyły siły dla WOŚP

BIAŁA PODLASKA Gorąca atmosfera, 500 wolontariuszy, energia na scenie i łącząca wszystkich chęć pomocy - tak w skrócie można opisać bialski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Działo się już od rana a finałem było światełko do nieba.

Orkiestrowe granie rozpoczęło się tak naprawdę dzień przed wielkim finałem WOŚP. 12 stycznia w pracowni tkackiej w Hrudzie spotkały się władze miasta, gminy, lokalne zespoły ludowe oraz mieszkańcy, by rozpocząć licytację orkiestrowych gadżetów.

– Od trzech lat Gminny Ośrodek Kultury włącza się w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze z całej naszej gminy uczestniczą w zbiórce pieniędzy. W tym roku postanowiliśmy zorganizować biesiadę ludową, podczas której odbyła się licytacja – mówi Dariusz Chorąży, dyrektor GOK. Podczas spotkania nie zabrakło tańców i poczęstunku, który przygotowały gospodynie z Perkowic, oraz występów zespołów z Białej Podlaskiej oraz z terenu gminy. W czasie jej trwania udało się zgromadzić ponad 5,5 tys. zł.

Podczas finału Klub Biegacza Biała Biega zorganizował także bieg wokół placu Wolności a strażacy z OSP ze Sławacinka Starego i Żerocina zaprezentowali pokaz przedstawiający symulację wypadku drogowego. Nie zabrakło też atrakcji na scenie, wystąpili m.in. skrzypaczka Oliwia Spychel oraz wokaliści zespołu muzycznego Brevis. Wydarzenie zakończyło symboliczne światełko do nieba. Inne niż zawsze, bo jeszcze przed finałem podjęto decyzję o rezygnację z fajerwerków w trosce o spokój zwierząt. Zastąpiły je kolorowe lasery.

W dniu finału, a więc 13 stycznia, na koncie WOŚP było 143 tys. zł, a z samych licytacji wpłynęło 8960 zł.

[...]

<<< ZOBACZ GALERIĘ >>>

Jubileuszowe granie w Terespolu

TERESPOL To już dziesiąta organizowana w mieście akcja pod znakiem czerwonego serduszka. Jubileuszowe granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy nie obyło się bez wzruszeń i uwiecznione zostało rekordową kwotą.

Dziewięćdziesięciu wolontariuszy od samego świtu z puszkami w dłoniach zbierało datki dla "dzieci małych i bez focha"'. Ich kilkunastogodzinna praca dała niezwykły efekt. Ponad 23 tys. złotych, a więc 6 tys. złotych więcej niż w ubiegłym roku, udało się uzbierać podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Rosną nam kolejne pokolenia wolontariuszy. Najmłodszą ochotniczką w tym roku jest sześcioletnia Marysia Szemietucha. Kiedy jechałam do sztabu przed siódmą rano, zobaczyłam, że razem z innymi już stała na stanowisku. Nasi wolontariusze są wspaniali - chwali szefowa sztabu Katarzyna Polaczuk.

Każdego roku przygotowania do finału rozpoczynają się już pięć miesięcy wcześniej. Trzeba przygotować salę, pozyskać sponsorów i gadżety do licytacji. - Rokrocznie coraz więcej instytucji, lokalnych firm i osób prywatnych angażuje się w akcję. Dzięki temu mamy wartościowe fanty - podkreśla Anna Pietrusik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu.

Serce orkiestry, podobnie jak w latach ubiegłych, biło w budynku MOK. Na scenie zaprezentowali się uczniowie terespolskich szkół i miejscowe formacje taneczne.

[...]

Udana licytacja podczas finału WOŚP

MIĘDZYRZEC PODLASKI Po raz kolejny miasto włączyło się w zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Międzyrzeczanie chętnie wrzucali datki do puszek oznaczonych charakterystycznym czerwonym serduszkiem oraz licytowali cenne przedmioty podczas finału akcji w kinie Sława. Na aukcji padła rekordowa kwota 23 tys. zł.

Pieniądze uzbierane podczas tegorocznego 27. już finału WOŚP przeznaczone będą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. – Tego dnia na ulicach miasta kwestować będzie 70 wolontariuszy z Międzyrzeca i okolic, a o godzinie 17 w sali widowiskowej planujemy koncert warszawskiego zespołu Menele oraz aukcję – informowała przed finałem Anna Czerwińska, szefowa międzyrzeckiego sztabu WOŚP.

Zanim jednak na ulicach miasta pojawili się wolontariusze, w akcję zaangażowali się uczniowie, rodzice i nauczyciele międzyrzeckich szkół. W piątek 11 stycznia w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 rozegrano specjalny mecz siatkówki, w którym zmierzyli się między sobą nauczyciele i uczniowie szkoły. Z kolei młodzież i grono pedagogiczne ZPO nr 3 rywalizowali w dwa ognie. W "trójce" i "jedynce", wzorem ubiegłych lat, zorganizowano kiermasze ciast, z których dochód przekazany również będzie na konto WOŚP.

Akcję wspierała także grupa międzyrzeckich morsów, którzy pomimo chłodu zanurzyli się w specjalnie ustawionym na placu Jana Pawła II basenie. Warunkiem wejścia do basenu z lodowatą wodą był datek do puszki na rzecz WOŚP.

Punktem kulminacyjnym była licytacja w kinie Sława, którą poprowadzili wspólnie dyrektor MOK Andrzej Marciniuk i starosta bialski Mariusz Filipiuk.

[...]

Świetne wyniki w Leśnej Podlaskiej

Aż około 10-11 tys. zł przyniosła kwesta oraz 4,4 tys. zł licytacja gadżetów podczas niedzielnego finału WOŚP w Leśnej Podlaskiej.

Dopiero po raz drugi gmina zorganizowała finał, a efekty przeszły najśmielsze oczekiwania. W niedzielę o godzinie 7 na ulice wyszło 23 wolontariuszy. – Uczniowie naszej szkoły kwestowali w Witulinie, Leśnej Podlaskiej i Białej Podlaskiej, pod opieką nauczycielki Anny Czeczko. Po 18.30 autokar, użyczony bezpłatnie przez firmę Mario Presto, zawiózł wolontariuszy na rozliczenie do Białej Podlaskiej. W podliczonych do tej pory puszkach było 6,5 tys. zł, a w sumie spodziewamy się około 10-11 tys. zł. Wolontariusze nie tylko kwestowali, ale też sami przygotowali słodki poczęstunek dla uczestników licytacji – mówiła nam w poniedziałek Bożena Nogaczewska, opiekun wolontariuszy i samorządu uczniowskiego w Zespole Placówek Oświatowych. Oprócz ZPO organizatorami finału WOŚP w Leśnej były Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury.

[...]

Więcej o akcji w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 3 od 15 stycznia

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: