Szybka interwencja służb uchroniła od tragedii

Szybka interwencja służb uchroniła od tragedii

BIAŁA PODLASKA Reakcja znajomych i szybka interwencja służb uchroniły od tragedii. Bialscy policjanci wspólnie ze strażakami uratowali życie 71-letniemu mieszkańcowi miasta. Policję powiadomili znajomi mężczyzny, którzy nie mogli się z nim skontaktować.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 6 maja około godz. 14. – Ze zgłoszenia wynikało, że znajomi mężczyzny nie mogą się z nim skontaktować, a ma on problemy zdrowotne. Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego natychmiast pojechali pod wskazany adres. Drzwi mieszkania, w którym mógł znajdować się potrzebujący pomocy medycznej 71-latek, były zamknięte. Nie było słychać również telefonu, na który dzwonili mundurowi – mówi Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia mężczyzny, policjanci podjęli decyzję o wyważeniu drzwi mieszkania, usytuowanego na pierwszym piętrze budynku. Dokonała tego wezwana załoga straży pożarnej. – Wewnątrz na łóżku leżał nieprzytomny mężczyzna, który z trudem oddychał. Funkcjonariusze obu służb natychmiast przystąpili do udzielenia mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Udrożnili drogi oddechowe oraz ułożyli go w bezpiecznej pozycji. Sprawdzali również stan poszkodowanego do czasu przyjazdu na miejsce karetki pogotowia – dodaje Lesiuk. Z uwagi na złe samopoczucie został zabrany do szpitala.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: