Sztuka zadomowiła się w parku [WIDEO]

Sztuka zadomowiła się w parku [WIDEO]

BIAŁA PODLASKA Po raz kolejny zorganizowano w mieście Park Sztuki. Pod gołym niebem, na terenie dawnych włości Radziwiłłów, można było oglądać ciekawe prace artystów z różnych zakątków Polski.

W rozmowie z "Podlasiakiem" Roman Pieńkowski z Galerii Podlaskiej przyznał, że artyści chętnie przyjeżdżają do Białej Podlaskiej. – W tym roku odbyło się to na zasadzie konkursu prac, napłynęło ich dużo, a ze względu na finanse wybrane zostały tylko najlepsze, wpisujące się w teren parku. Jest tu wiele znakomitych prac, które można podziwiać – zachęcał Pieńkowski. – Galeria Podlaska jest znana w całej Polsce. Robimy porządne wystawy, i to nie tylko my poszukujemy artystów, ale oni sami zgłaszają się do nas, żeby zrobić u nas wystawę. My je oczywiście selekcjonujemy, pewne akceptujemy, a pewne odrzucamy. Mamy już plan na cały 2019 rok.

<<< OBEJRZYJ WIDEO [KLIKNIJ TUTAJ] >>>

Pierwsze spotkanie z ramach Parku Sztuki zorganizowano w 1995 roku, a potem kontynuowano je w latach: 1998, 2004, 2007, 2014, 2015, 2016 i 2017. Wydarzenie na trwałe już wpisało się w krajobraz kulturalny miasta.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: