Szpital otrzymał nowy sprzęt, czeka na kolejny

Szpital otrzymał nowy sprzęt, czeka na kolejny

BIAŁA PODLASKA Dobra wiadomość dla małych pacjentów oddziału neonatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Trafiło tam 10 pomp infuzyjnych od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Infuzyjne pompy przepływowe to nowoczesne urządzenia służące m.in. do dawkowania leków dla małych pacjentów. – Mamy już takie na oddziale, ale to jest nowsza generacja. Możemy podawać leki z dokładnością do 0,001 ml płynów. To bardzo potrzebne w leczeniu pacjentów w stanach zagrożenia życia dzieci, które nie są karmione w sposób naturalny i leczone antybiotykami i płynami takimi jak aminokwasy, tłuszcze, węglowodany, witaminy i mikroelementy – precyzuje ordynator oddziału neonatologii Riad Haidar.

Kolejne sprzęty, jak zapowiada, są już w drodze, ale, jak się okazuje, w tym roku oddział otrzymał już kilka ważnych urządzeń. To chociażby sześć kardiomonitorów, ultrasonograf z możliwością wykonania badań metodą Doplera, lampy do fototerapii. – Cieszymy się, że nasz oddział jest jeszcze lepiej wyposażony – mówi Haidar.

Oddział neonatologii ma trzeci stopień referencyjności, co oznacza, że jakość świadczonych usług medycznych jest na bardzo wysokim poziomie. W ubiegłym roku świętował 20-lecie działalności i nosi imię Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bowiem sprzęt, który się na nim znajduje, to w znacznej mierze zasługa szefa fundacji Jurka Owsiaka.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: