Szlachetna pomoc trafiła do rodzin

Szlachetna pomoc trafiła do rodzin

W wolontariat zaangażowali się uczniowie bialskich szkół, m.in. II LO i ZDZ

BIAŁA PODLASKA Za nami finał Szlachetnej Paczki. W miniony weekend w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 mieścił się magazyn, skąd upominki trafiały do potrzebujących rodzin. Były to m.in. pralka, materac, ale nie zabrakło tak prozaicznych produktów jak żywność na świąteczny stół.

7 i 8 grudnia w murach ZSO nr 4 zrobiło się gwarnie i czerwono. To tu zlokalizowany był magazyn Szlachetnej Paczki, to tu osoby zaangażowane w pomoc innym przywozili przygotowane wcześniej prezenty. Swoją paczkę przywiózł także prezydent Michał Litwiniuk, który w imieniu miejskich urzędników obdarował jedną z rodzin. – Zaangażowani w akcję młodzi ludzie oraz nieco starsi pokazują, że mamy w Białej Podlaskiej dobre serca – przyznał prezydent.

Paczki dla potrzebujących przygotowali nie tylko miejscy urzędnicy, ale także osoby prywatne, radni oraz przedstawiciele bialskich szkół. W tym uczniowie i kadra Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Choć w placówce od ponad tygodnia trwa protest niegodzących się ze zwolnieniem dyrektora, udało się zmobilizować i zrobić prezent dla jednej z rodzin. – W dobrowolnej zbiórce brali udział wszyscy nauczyciele oraz uczniowie. Wybraliśmy rodzinę i otoczyliśmy ją pomocą. Dla nich będzie to niespodzianka, choć próbowaliśmy nieco wypytać, czego potrzebują – zdradza jedna z nauczycielek. Dodaje, że wśród potrzeb wskazanych przez rodzinę był m.in. tapczan.

Ale bywały rodziny o zwyczajnych, prostych potrzebach.

Czytaj więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu Podlasianina od 10 grudnia

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: