Szkoły przygotowują wsparcie dla uchodźców

Szkoły przygotowują wsparcie dla uchodźców
fot. Justyna Dragan

REGION Samorządy, instytucje oraz szkoły organizują pomoc dla rodzin przyjeżdżających do Polski  z ogarniętej wojną Ukrainy. Każdy może pomóc, punkty zbiórki darów zlokalizowane są w gminach powiatu bialskiego oraz w Białej Podlaskiej.

Zbiórkę w miniony weekend prowadziła też społeczność Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II, ale organizują się również szkoły w tym Szkoła Podstawowa nr 3, gdzie przynosić można m.in. środki higieniczne, naczynia jednorazowe, chusteczki mokre, suchy prowiant z dłuższą datą przydatności, mleko w proszku, butelki na mleko, smoczki, podpaski, kaszki dla dzieci, oraz IV LO w Białej Podlaskiej, które zbiera m.in. wodę, konserwy i słodycze dla dzieci. W obu placówkach dary zostawiać można przy głównym wejściu w przygotowanym pudełkach.

W pomoc uchodźcom włączają się także osoby prywatne. Na Facebooku działa grupa „Biała Podlaska i okolice, pomoc dla Ukrainy (mieszkanie, transport i inne)”. To tam można znaleźć aktualne informacje o bieżących zbiórkach, akcjach związanych z transportem uchodźców. W weekend (26 i 27 lutego) prowadzone były zbiórki potrzebnych uchodźcom przedmiotów od pieluch przez środki czystości aż po suchą żywność, mieszkańcy przynosili je m.in. do Groty Solnej przy ul. Kraszewskiego. Potem dzięki zaangażowaniu mieszkańców trafiły do przygranicznych miejscowości. Obecnie zbiórki prowadzone są następujących miejscach: SFD Biała Podlaska, ul. Budkiewicza 1, Grota Solna & Solarium, ul. Kraszewskiego 2 i Browar Osjann, ul. Przechodnia 1.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy