Sześciu pacjentów z koronawirusem w bialskim szpitalu

Sześciu pacjentów z koronawirusem w bialskim szpitalu
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA Obecnie na oddziale obserwacyjno-zakaźnym WSzS w Białej Podlaskiej znajduje się pięć osób z podejrzeniem koronawirusa. W szpitalu jest hospitalizowanych sześć osób z wynikiem pozytywnym.

 

Na bieżąco informujemy o sytuacji związanej z koronawirusem. W ubiegłym tygodniu dotarła do nas informacja, że oddział chorób wewnętrznych i geriatrii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego został zamknięty. U jednego z pacjentów wykryto 15 kwietnia koronawirusa. Co z pozostałymi osobami leżącymi i pracującymi na oddziale? – Jeden z pacjentów z wynikiem pozytywnym przebywał w oddziale chorób wewnętrznych i geriatrii, w związku z tym oddział został zamknięty. Personel został poddany kwarantannie, zaś pacjenci odizolowani. Pacjenci zostali otoczeni opieką specjalnego zespołu. Zostały pobrane materiały do badań – informowała nas Magdalena Us, rzecznik szpitala.

Kolejny tydzień przyniósł nowe informacje. Tym razem wśród pracowników szpitala mówiło się o tym, że jeden z informatyków ma koronawirusa. I znów pojawia się pytanie, co z pracownikami, którzy mieli z nim kontakt. – U jednego z pracowników niemedycznych WSzS wynik w kierunku koronawirusa jest pozytywny. Od 7 kwietnia osoba ta przebywała na urlopie. W minionym tygodniu został pobrany materiał do badań, który potwierdził zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Natychmiast po otrzymaniu wyniku pracowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą, poddano kwarantannie oraz wykonano badania w kierunku koronawirusa. Wszystkie wyniki są ujemne – odpowiedziała nam 20 kwietnia Magdalena Us.

Obecnie w oddziale obserwacyjno-zakaźnym WSzS znajdują się trzy osoby z podejrzeniem koronawirusa. W bialskim szpitalu jest hospitalizowanych pięć osób z wynikiem pozytywnym. W tym, według naszych informacji, stan jednej z kobiet (córki pacjenta z geriatrii) jest ciężki.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: