Szczepią seniorów, mniej zachorowań w kraju

Szczepią seniorów, mniej zachorowań w kraju

REGION Trwają szczepienia seniorów w grupie wiekowej 70+, choć jeszcze nie wszyscy przedstawiciele służby zdrowia otrzymali pierwszą dawkę szczepionki. W następnej kolejności są m.in. służby mundurowe i nauczyciele.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej zrealizowano do tej pory 2820 szczepień, a 25 stycznia miała dotrzeć kolejna dawka szczepionek – 570 sztuk. Zaszczepieni, z którymi rozmawialiśmy, odczuwają lekkie dolegliwości takie jak ból ręki, w którą wstrzyknięto szczepionkę i ogólne osłabienie.

Trwa szczepienie drugiej już, po medykach, grupy. To, jak czytamy na www.gov.pl pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych (szczepienia dla osób 70+ zaczęły się 25 stycznia), służby mundurowe, w tym wojsko nauczyciele (szkoły/przedszkola/żłobki/uczelnie wyższe), w tym personel obsługujący jednostki oświatowe.

Planowane jest rozpoczęcie szczepień kolejnych grup osób w I kwartale 2021 r. Następną grupą objętą szczepieniami będą m.in. osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi oraz osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.

25 stycznia w Polsce było 2541 nowych zachorowań. A jak sytuacja wygląda w Białej Podlaskiej? – W obszarze COVID-19 WSzS w Białej Podlaskiej hospitalizowane są 102 osoby z wynikiem pozytywnym w kierunku COVID-19. W obszarze jest 137 łóżek, w tym 11 łóżek respiratorowych. Dziewięć osób wymaga wspomagania oddechowego respiratorem – poinformowała Magdalena Us, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: