Święto 34. Pułku Piechoty potrwa trzy dni

Święto 34. Pułku Piechoty potrwa trzy dni
fot. Justyna Dragan (archiwum)

 

BIAŁA PODLASKA Tuż po weekendzie majowym planowane są obchody Święta 34. Pułku Piechoty oraz 100. rocznicy zakończenia wojny polsko-bolszewickiej. Przedstawiamy program tych uroczystości.

Obchody rozpoczną się 7 maja o godz. 10 zasadzeniem Dębu Pamięci por. Bogusława Wacława Bilińskiego, profesora historii i języka niemieckiego w Gimnazjum im. J.I. Kraszewskiego, które odbędzie się na terenie przy I LO im. J.I. Kraszewskiego. Także tam zaplanowane jest wręczenie nagród laureatom konkursu historycznego „Historia 34. Pułku Piechoty na tle wojny polsko-bolszewickiej”.

Także 7 maja, w trybie on-line na profilu Miejskiej Biblioteki Publicznej, będzie można wziąć udział w konferencji naukowej pt. „34. Pułk Piechoty i miasto Biała Podlaska w latach 1919-1939. Wspólne dzieje.” Początek o godz. 11.

Uroczystości będą kontynuowane 8 maja. O godz. 12 rozpocznie się oprowadzenie po wystawie „Biała Podlaska w okresie międzywojennym” oraz emisja filmu na Facebooku „34. Pułk Piechoty w zbiorach Muzeum Południowego Podlasia”. O godz. 18 zacznie się natomiast Koncert Pieśni Patriotycznej z okazji 100. rocznicy zakończenia wojny polsko-bolszewickiej (on-line).

Zakończenie obchodów planowane jest na 9 maja. O godz. 9.30 złożone zostaną kwiaty przed pomnikiem 34. Pułku Piechoty przy ul. Warszawskiej, a potem, o godz. 9.50, pod Tablicą Chwały Żołnierzy 34. Pułku Piechoty Wojska Polskiego na dziedzińcu kościoła św. Antoniego. Tuż potem, o godz. 10, odprawiona zostanie msza w intencji ojczyzny w kościele św. Antoniego. Po niej, o godz. 11.15, złożone zostaną kwiaty przy pomniku żołnierza 34. PP (cmentarz parafialny przy ul. Janowskiej).

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy