Świąteczne wydanie Podlasiaka z kalendarzem na 2019 rok!

Świąteczne wydanie Podlasiaka z kalendarzem na 2019 rok!

W najbliższy wtorek 18 grudnia w kioskach i punktach sprzedaży pojawi się dwutygodniowe wydanie specjalne tygodnika Podlasiak.

W świątecznym numerze znajdziecie piękny kalendarz na 2019 rok w przystępnym formacie z wizytówkami lokalnych firm. Koniecznie musicie się w niego zaopatrzyć, nowy rok już za pasem!

W specjalnym wydaniu nie zabraknie również reportaży - idealnej lektury na świąteczne dni, kiedy możemy odpocząć od codziennych spraw. W cyklu "Ludzie z pasją" pojawi się historia bialczanina, który zaczynał od amatorskiej grupy teatralnej w IV LO im. S. Staszica, a dziś otrzymuje role w produkcjach telewizyjnych oraz gra na deskach Teatru Narodowego! Opowiemy Wam również o człowieku, który buduje szopki i ratuje od zapomnienia tradycję. Pierwszą szopkę bohater naszego reportażu zbudował jako kilkuletni chłopak w 1944 roku. Prosta wykonana z drewna sosnowego konstrukcja stajenki, podobna do tej w której według biblijnych przekazów narodził się Jezus, była wtedy dla całej rodziny świąteczną iskierką rozświetlającą mroczne czasy okupacji.

Pozostając w nastroju świątecznym zapraszamy do lektury Wywiadu Tygodnia. Tym razem porozmawiamy z Mieczysławem Skalimowskim, pracownikiem Galerii Podlaskiej, autorem komiksów i malarzem, o kartkach bożonarodzeniowych, bialskiej architekturze, muralach i planach na przyszły rok.

Bialczanie znani i nieznani - czy wiedzieliście, że aktorska gwiazda dwóch Ameryk, Lidia Próchnicka, pochodziła z Białej Podlaskiej? Była jedną z trzech polskich aktorek, które zrobiły karierę i były popularne wśród mieszkańców USA. Zdolnościami, talentem aktorskim, urodą i aktywnością dołączyła do wielkich poprzedniczek: Ady Sari i Heleny Modrzejewskiej. Przypominamy postać Podlasianki wielkiej duchem.

To nie wszystkie ciekawe i poruszające historie, jakie opowiemy Wam na łamach świątecznego wydania. Nie zabraknie w nim ważnych, aktualnych informacji z naszego regionu. Szukajcie nas na sklepowych półkach od 18 grudnia!

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: