Świadek pomógł w zatrzymaniu pijanego kierowcy

Świadek pomógł w zatrzymaniu pijanego kierowcy

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 50-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna został zatrzymany dzięki informacji przekazanej przez świadka zdarzenia.

W poniedziałek 9 maja po godzinie 19.00 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowcy volkswagena, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Do zdarzenia doszło na ulicy Diamentowej w miejscowości Rakowiska.

Z relacji świadka wynikało, że zwrócił uwagę na niebezpieczne manewry wykonywane przez wskazanego kierowcę, więc kiedy ten zatrzymał auto w rejonie jednej z posesji postanowił to sprawdzić. Gdy tylko podszedł do samochodu od razu wyczuł od kierowcy silny zapach alkoholu. Wówczas o całym zdarzeniu powiadomił mundurowych.

– Za kierownicą samochodu siedział 50-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna był pijany. Badanie wykonane przez policjantów wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Początkowo 50-latek próbował jeszcze tłumaczyć styl swojej jazdy faktem, że sięgał po okulary. W trakcie dalszej rozmowy oświadczył, że przecież nic złego się nie stało. Przejechał tylko 200 metrów na wsi – relacjonuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Teraz o losie 50-latka  zdecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: